Wall Ardesia suchá zídka

Kód: 2223/PAL 2223/PAL2 Zvolte variantu
Značka: Kameny.cz
5 000 Kč / paleta 6 290 Kč / paleta od 5 000 Kč / paleta 4 132,23 Kč bez DPH 5 198,35 Kč bez DPH od 4 132,23 Kč bez DPH 5 000 Kč / 1 ks 6 290 Kč / 1 ks
Do 1 týdne Do 1 týdne Zvolte variantu
Vyberte si typ
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Přírodní kámen Wall Ardesia vyrobený z břidlice je určený k výstavbě suché zídky. Kámen Wall Ardesia je předchystán tak, aby byla stavba kamenné zdi co nejjednodušší a nejrychlejší. Kameny mají velikost cca 20 - 50 cm. 

Jedna paleta váží cca 850kg. Spotřeba kamene je přibližně 400 kg/m². Z jednoho balení tak lze postavit cca 2 m².
(Tzn. při výšce zídky 50 cm bude mít zídka délku asi 4 m.)

Kamenná zídka se využívá k rozdělení zahrady, k vytvoření vyššího okrasného záhonu, k usazení mohutných bloků do rostlého terénu, nebo se s ní dá krásně navázat na vodní hladinu například zahradního jezírka.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Suchá zídka z přírodního kamene

Suchá zídka umožňuje srovnání terénu zahrady tak, aby byla plocha lépe využitelná a zároveň zajišťuje dokonalý odtok vody. Zídka zahradě dodá na vkusném vzhledu a stane se jejím nosným prvkem. Kamenná zeď, která se staví na sucho, je vytvořena z plochých kamenů bez použití jakéhokoli pojiva. Spáry mezi kameny mohou být vyplněny zeminou, do které se poté dají zasadit rostliny.  

Před stavbou kamenné zídky se doporučuje promyslet rozměry, zejména jak bude zídka vysoká. Obvykle se nestaví příliš vysoké, nejčastější mají výšku 40 - 100 cm. Po naplánování základních parametrů, je nutné spočítat potřebné množství materiálu na stavbu. Vždy raději počítejte s dostatečnou rezervou, k požadovanému množství přičtěte 10 - 15% navíc.

Více informací o dopravě, přepravě, složení, paletách naleznete zde

 

Jak na pokládku kamenné zídky

Pokud plánujete stavbu nižší kamenné zídky, která nemá opěrnou, ale pouze estetickou funkci, vyhloubíte výkop 30 - 40 cm hluboký, 20 - 40 cm široký, a do 20 cm umístíte hrubé drcené krmivo. Základ se tvoří položením první řady kamenů pod úroveň terénu na kamenné lóže z hrubého kamení. Po položení základní řady kamenů, pokračujeme ve stavbě do žádoucí výšky. Spáry mezi kameny se mohou vyplnit vhodnou zeminou a poté osázet květinami.

U kamenné zídky, která je vyšší a má opěrnou funkci, je nejdůležitějším prvkem opravdu kvalitní základ. Výkop pro základovou vrstvu vyhloubíme do nezámrzné hloubky nejméně 80 cm. Výkop by měl být vyhlouben rovnoměrně po celé délce a kvalitně začištěn, aby byla zajištěna dokonalá pevnost základu. Na dno je možno umístit například 20 cm vrstvu hrubého kamení pro odvod přebytečné srážkové vody. Pokud máte na zahradě větší množství vody, je ideální umístit drenážní trubky. Základový pás se zhotovuje z betonu, v případě vyšší zídky se používají ocelové pruty. Beton můžete použít kupovaný, nebo smíchat písek s cementem v poměru 3:1 a přidat vody dle potřeby. Výkop se betonem plní až do 1 - 3 cm pod úroveň terénu, aby nebyl později vidět. Během zdění kamenné zídky se nejdříve pokládá první vrstva, která se následně pečlivě srovná. Poté se pokračuje ve stavbě do požadované výšky. Suché zídky nepotřebují žádná pojiva, jen v tom případě, že chceme vysazovat rostliny, to pak vzniklé spáry zaplníme zeminou. 

Suchá zídka se krásně kombinuje s různě barevnými valounky z naší nabídky.

Podívejte se i na naše další rady a návody. Nebo se naopak nechejte inspirovat

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Kamenné zídky
Materiál: Prírodný kameň
Typ kamene: Břidlice
Příbližná spotřeba: 2 m² z balení 850 kg
1 paleta: 850 kg

Wall Ardesia suchá Zídka

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz