Králík ze žuly DOPRAVA ZDARMA

Kód: 110/RUZ 110/SED Zvolte variantu
Značka: Kameny.cz
ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA ZDARMAZDARMA
kamenná socha králík
1 290 Kč / ks 1 066,12 Kč bez DPH
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Vybere si barevnost
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Králík je pokládán za symbolické měsíční zvíře – je ztotožňován s měsícem v pověstech i pohádkách mnoha národů. V aztéckém folklóru i ve východoasijských mytologiích se vyskytuje tzv. měsíční králík, neboť pohlédneme-li na měsíc, lze na něm údajně spatřit skvrnu ve tvaru králíka. V čínské mytologii bývá králík často vyobrazen jako společník měsíční bohyně Chang’e, které neustále dodává elixír života. Často zde bývá označován také jako „nefritový“ či „zlatý“ králík. V japonské antologii se vyskytuje příběh o statečném králíkovi, jenž obětoval vlastní život, aby zachránil život starému muži. Pobodná legenda se objevuje i v mexickém folklóru, kde králík zachránil život aztéckému bohu, sestoupivšímu na Zemi. Bůh se mu následně odměnil tím, že jeho podobiznu vyobrazil na měsíc.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Králíci jsou spojováni s měsícem také proto, že zatímco ve dne spí, v noci bdí. Divocí králíci skotačí při západu slunce a při východu měsíce. I pro svou údajnou schopnost spát s otevřenýma očima je králík považován za symbol bdělosti.

Nejen v našich zeměpisných šířkách jsou králíci často spojováni s Velikonocemi. Je tomu tak proto, že Pohanská bohyně jara Ostara (Eastre) měla králičí hlavu a současně byl králík i jejím oblíbeným tvorem. Stal se proto prvním zvířetem, jež bylo spojováno se svátky jara.

Králík má dobré obranné instinkty. Vzhledem k četnému potomstvu je pokládán za symbol plodnosti a stále se obnovujícího života.

Chcete-li si svou zahradu ozvláštnit soškou, z estetického ani praktického hlediska není vhodné umisťovat do přírody umělý materiál, proto je ideální vybrat si do zahrady výrobek, který je vytesán z přírodního kamene.

Tento produkt je ručně vyroben z jednoho kusu žulového kamene a má precizní řemeslné zpracování. Je vhodný jako socha do zahrady i jako interiérová dekorace. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Sochy a výrobky z kamene
Typ materiálu: Přírodní kámen
Typ kamene: Žula
Výška sochy: 15cm
Délka sochy: 15cm
Mrazuvzdornost: Ano
Stabilní proti slunečnímu záření: Ano
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz